logo

Bir danışmandan fazlası

Bir danışmandan fazlası
info@efa.com.tr
+90 344 2354500

Ağ Çözümleri

Ağ Çözümleri

Yapısal / Akıllı Kablolama

Bilgisayar sistemlerinin hızlı, sağlıklı ve problemsiz çalışabilmesi için altyapısı çok önemlidir. Network kablolama Çoğu zaman alt yapıya yeterince önem verilmediği için, sağlıklı olmayan network kablolamaları üzerinde ciddi problemlere rastlanmaktadır. Özellikle yavaşlik ve bağlantı kopukluğu gibi problemlerin bir çoğu mühendislik formatlarina uyulmadan yapılan kablolama sistemleri yüzünden oluşmaktadır. Kablolama altyapısı baştan lyl tasarlanıp yapılmalı ve yıllarca kullanılmalidir.

 

Yerel Ağ

Birden fazla bilgisayarın birbiri ite haberleşmesi ihtiyacının doğması sonucu yerel ağ çözümleri hızlı bir şekilde gelişmiştir. Artan güvenlik ve yönetim ihtiyaçları sonucu yerel ağların yönetilebilir ve akıllı olması kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu kapsamda Bilgi Birikim Sistemleri, sektörün önde gelen markalari ile birçok başarılı projeye imza atmıştır. Müşteri ihtiyaçlarına göre 3 katmanlı yapılar (Erişim, Dağitim ve Omurgal uzman mühendis kadrosu ile projelendirilip hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda akıllı anahtar sistemleri üzerinde sanal yerel ağlar (VLAN) geliştirilmiştir. Büyük kampüs ağlarda, farklı VLAN’lar oluşturulup bu VLAN’lar arasındaki erişim kontrolleri akıllı switchler tarafından sağlanmaktadır.

 

Kablosuz Ağ

EFA, müşterilerinin tüm kablolu network ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduğu gibi kablosuz network altyapil Ihtiyaçlarına yönelik çözümler de sunmaktadır. Sizlerin ihtiyaçlarına göre indoor ve outdoor wireless projelerin keşif ve tasarımından uygulamasına kadar tüm aşamalarını üstlenerek müşterilerine anahtar teslimi projeler üretmektedir.

Bugüne kadar yürüttüğü projelerde dünyaca ünlü markalarla yürüttüğü çözüm ortaklıkları ve proje sonrası verdiği teknik destek ile müşterilerinin haklı güvenini kazanmış olan EFA, gelecekte de bu pazarda müşterilerinin öncelikli tercihi olmayı hedeflemektedir.

 

 

WAN

Geniş Alan Ağları (WAN), coğrafi olarak birbirinden uzak bir mekânda bulunan bilgisayarların başka bir mekânda bulunan bilgisayarlarla iletişim kurabilmesi için LAN’lan ve başka tip ağları birbirine bağlayan bilgisayar ağlarıdır. EFA, sektörün en kapsamlı çözümlerini sunan sektörün önde gelen üretici firmalar ile çözüm ortaklığı yaparak, küçükten büyüğe tüm kurumların ihtiyaçlarını karşılar.