logo

Bir danışmandan fazlası

Bir danışmandan fazlası
info@efa.com.tr
+90 344 2354500

Data Canter Çözümleri

Data Canter Çözümleri

Datacenter Kurulumu

Yönetilemez bir switch ve bilgisayardan biraz daha iyi bir donanımla, bir sunucu kasası ile başlayan serüven; ihtiyaçların artması ile birlikte önceleri sistem kabini, şimdilerde sistem odalarını doldurmaya başlayan cihazlar için çok ciddi stabil ortamları oluşturmayı zorunlu hale getirmiştir.

Günümüz iş akış ve hizmetlerinin büyük çoğunluğu bilişim sistemleri üzerinden gerçekleşmektedir. Bundan dolayı bilişim sistemleri, özellikle verinin saklanması ve yedeklenmesi artık hayati önem taşımaktadır. Zamanla büyüyen sistem odalarının dar alanda sıkışması veya kurumların yer değiştirmesi sebebiyle sistem odalarının taşınması gerekebilir. Böyle bir durumda Felaket kurtarma merkezine sahip olan kurumlar: veri traliğini bu veri merkezine yönlendirerek ana veri merkezini kolayca taşıyabilir veya istedikleri değişikliği yapabilirler. Aksi durumda veri merkezlerinde yapılacak çalışmalar kesintilere sebep olacaktır.

Kurumlar kendi bünyelerinde böylesi kompleks bir sistem odası ilgilenmek yerine, bu altyapıyı en sağlıklı şekilde tasarlayan bir servis sağlayıcısında kendi veri ve felaket kurtarma merkezlerini oluşturabilirler.
 

Ortam Denetleme

Bulut Bilişim, son 20 yıldır toplumun önemli kesimlerini etkiliyor. İş dünyası da doğal olarak bu değişimin dışında kalmıyor. Bu anlamda bulut teknolojisinin rolü giderek artıyor. Karlılığı sürdürmek için, şirketlerin dijitalleşme sürecinde iş yapma biçimlerini değiştirmeleri gerekiyor. Bulut çözümleri esneklik sunuyor ve işinizin ihtiyaçlara göre gelişmesini sağlıyor.
laaS, PaaS veya SaaS çözümlerinden hangisini seçerseniz seçin bulut, dijitalleşme açısından gelişimin stratejik bir parçası. Maliyetleri azaltmanız, inovasyona hız kazandırmanız ya da süreçleri akıcı hale getirmeniz gerekiyorsa, bulut teknolojisi temel işinize odaklanmanıza yardımcı olur.