logo

Bir danışmandan fazlası

Bir danışmandan fazlası
info@efa.com.tr
+90 344 2354500

Güvenlik Çözümleri

Güvenlik Çözümleri

Güvenlik Duvarı

Güvenlik Duvan Cihazları IFirewalll: Özel ağların internete güvenli bir şekilde çikmalarını sağlayan cihazlardır. Güvenliğin sağlanması için istenmeyen trafikleri engelleyebilmektedirler. Ağ tercihleri özelleştirilebilen kontrol cihazlarıdır.
Uygulama katmani güvenlik duvarları (Application Layer Firewalll: Gelen/giden veri sadece başlik değil veri kismina kadar kontrol edilerek filtrelenmesi ve kontrol edilmesi sağlanır. En sik kullanılan güvenlik duvarı tekniğidir.
 

Antivirus

Antivirüs, HIPS (Host-Based Intrusion Prevention). Kullanıcı yetkilendirmesi yroar. Ağin güvenlik denetlemesini yapar, ZeroDay saldınlarına karşı önlemdir, Hem kullanıcı bazli hem de cihaz bazlı yetki ve erişim denetimi sağlar. Zararlı kullanici veya cihazlardan oluşacak problemleri engeller, Kötü niyetli yazılımları engeller, Ağda hangi cihaz var, ağa kim dahil gibi bilgilere bakarak ağı yönetir.
Ağa dahil etmediği misafir (quest) kullanıcıların erişimini kontrol etmek için kimlik doğrulama sunar ve ağdan ayrı bir yerde tutar. Nac kurum içinde her alan için farklı güvenlik kuralı oluşturabilir. Kurumda riskti, tehlikeli cihazlan kontrol altına alır ve ağa zarar gelmesini engeller.
 

Veri Kaybı Önleme Sistemler! (DLP)

Data Loss Prevention, bilgi kaybı riskini en aza indirmenin yeni sira sizin veri kullanım modelinizi ve riskli iş süreçlerinizin görünürlüğünü sağlamak üzere tasarlanmiş çözümlerden oluşan bir ürün ailesidir. Bu sayede özel bilgileriniz güveni şekilde saklanır.
DLP çözümleri ayni zamanda, ad içinde olsun ya da olmasin yapisal olmayan veri ve fikri mülkiyetin güvenlig Için gelişmiş DataDNA parmak izi sunar. Ana faydalari Ağ içinde ve dışında gizli veri kaybını tespit eder, görüntüler ve engeller; ağ içinde ve dişinda kritik şirket varliklarini tespit eder, görüntüler ve korur, koruma, görünürlük ve uygularne için kontrolü gerçekleştirir: çalışanları gerekli görülen yerlerde kullanici haklarını ve riskli davranışlar çalışanlara bildirmek için et eşimli diyalogları kişiselleştirir dizüstü va masaüstü bilgisayarlarla sunuculardaki hassas verly bulur veriyi toplayıp göndermeye çalışan botnet, gizli FTP süreci, keylogger, casus yazılım ve Truva atların tespit eder.
 

SIEM/Log Yönetimi

Yasa ve düzenlemeye göre firmalar kendi iç yapılarındaki ağlarında dağitilmiş olan IP bilgilerini kullanima girdiği tarih ve saatten itibaren bilgisayarlarının MAC adres bilgileri ile birlikte kayıt altına almak zorundadırlar. Bu düzenleme doğrultusunda tüm ağ trafiğini istediğiniz gibi analiz etmenizi sağlayan çözümlemeyi sağlamiş bulunuyorsunuz.